ЗДО №7, ЗДО №7 "Ромашка" м. Хмільника, Хмільник
Вінницька область, Хмільницький район

Правила прийому до ЗДО

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Батьки дітей або особи, що їх замінюють, повинні знати, що:

1. Прийом дитини до  закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі:

  • заяви батьків, або осіб, які їх замінюють на прийняття дитини в дошкільний заклад;
  • довідки дитини, яка оформлюється в дитячий дошкільний заклад про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду;(форма-86)
  • «Карти профілактичних щеплень» (Форма 063/о);
  • свідоцтва про народження (копії).
  1. Тривалість перебування дітей в дошкільному навчальному закладі становить: від зарахування до початку шкільного навчання.
  2. Дошкільний заклад працює 5 днів в тиждень, з 7.30 до 18.00 годин. Вихідними днями є субота, неділя і загальнодержавні святкові дні.
  3. Прийом дітей проводиться з 7.30 до 8.20.
  4. Батьки зобов’язані знати: при неможливості приходу дитини в дошкільний заклад по хворобі або іншій поважній причині необхідно обов’язково повідомити дошкільний заклад.

Батьки дітей або особи, які їх заміняють зобов’язані:

  • забезпечувати виконання санітарно-гігієнічних вимог, а саме: приводити дитину чистою, охайною, з коротко підстриженими нігтями та акуратно зачесаною, у разі потреби забезпечувати дитину змінним одягом;
  • з метою охорони життя та здоров’я дітей забороняється давати з собою в дошкільний заклад ліки, солодощі, різноманітні прикраси, в тому числі золоті хрестики та сережки, гострі предмети;
  • особисто передавати дитину вихователю та забирати її з дошкільного закладу у вихователя,  не передовіряти дітей неповнолітнім особам до 16 років або стороннім людям;
  • приводити і забирати дитину лише у тверезому стані. Особам у стані алкогольного сп’яніння вихователь має право дитину не віддавати та викликати працівників поліції;
  • не палити на території дошкільного закладу;
  • не заїжджати на територію закладу власним транспортним засобом;
  • дотримуватись правил етикету у спілкуванні з дітьми та працівниками дошкільного закладу;
  • щомісяця, не пізніше 15-го числа, вносити плату за харчування дитини у дошкільному закладі;
  • до 8.00 повідомляти адміністрацію закладу чи вихователя групи про причини відсутності дитини;
  • дотримуватись режиму дня та діяльності дітей у дошкільному закладі;
  • під час проведення святкових ранків, розваг дотримуватись правил культури поведінки, правил безпеки, не порушувати хід їх проведення зйомками на відеокамеру; фотографування дітей проводити по закінченню свята або з узгодженням музкерівників чи вихователів;
  • берегти майно та зелені насадження як у приміщенні, так і на території дошкільного закладу.

ДЛЯ БАТЬКІВ! 

Згідно ст. 150. Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини Сімейного кодексу України.
1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3. Батьки зобов’язані поважати дитину.
4. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.
5. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Ст. 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини. Закон України «Про освіту».
1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
– постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
– виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
– сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
– виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

Ст. 8. Роль сім’ї у дошкільній освіті. Закон України «Про дошкільну освіту».
1. Сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2. Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім’ю від обов’язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі. 3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

Хто має право забирати дитину з садка? Чи можуть батьки доручити це старшим дітям, і як у цьому випадку має діяти вихователь?

ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДИТИНУ? 

У Законі України «Про дошкільну освіту» вказано, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. А заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Отже, відповідальність за безпеку дитини під час її перебування у навчальному закладі несе сам заклад.

 

ХТО МОЖЕ ЗАБИРАТИ ДИТИНУ З САДКА ОКРІМ БАТЬКІВ?  

Сімейному кодексі (ч.2 ст.151) йде мова про те, що батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Тому, за потреби, дитину з навчального закладу можуть забирати інші особи.
У цьому випадку батьки мають написати на ім’я директора відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ЗДО забирали інші

особи.

ЧИ МОЖУТЬ ДИТИНУ ЗАБИРАТИ СТАРШІ БРАТ ЧИ СЕСТРА?

Згідно з ч.2 ст. 6 Сімейного кодексу:
– діти до 14 років вважаються малолітніми;
– діти від 14 до 18 років вважаються неповнолітніми та мають НЕПОВНУ цивільну дієздатність.
Цивільна дієздатність – це здатність особи своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
У вихованні своїх молодших сестер та братів мають право брати участь ТІЛЬКИ ПОВНОЛІТНІ ОСОБИ (ст. 259 Сімейного кодексу).
Отже, вихователь не має права відпустити дитину зі старшим братом чи сестрою, якщо вони неповнолітні. Забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.

 

Логін: *

Пароль: *